Mus prižiūri ir kontroliuoja

DUK

Apie „NordStreet“

Kas yra „NordStreet“?

„NordStreet“ yra sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) platforma, radikaliai keičianti investavimo į nekilnojamą turtą galimybes. Nuo šiol NT investicijos nebėra prieinamos tik rizikos kapitalo įmonėms ar itin turtingiems asmenims: kiekvienas turi galimybę rinktis patikimą NT projektą ir į jį investuoti pasirinktą sumą (nuo 100 Eur). Platformoje pateikiami tik atidžiai patikrinti ir išanalizuoti nekilnojamojo turto projektai, be to, „NordStreet“ investuotojams suteikia visą informaciją apie projektus, jų rizikas, garantijas ir kt.

Kas yra sutelktinis finansavimas?

Sutelktinis finansavimas (angl. crowdfunding) – tai pinigų investavimo ir lėšų rinkimo modelis, kuomet investicijas skiria daug pavienių žmonių. Sutelktinis finansavimas labai supaprastina investavimo procesą, suteikia galimybę rinktis investavimo projektą ir gauti aukštesnę investicinę grąžą.

Vartotojo registracija ir identifikacija

Ką daryti, jei pamiršau slaptažodį ir negaunu jo atstatymo nuorodos?

Jeigu negaunate slaptažodžio atstatymo nuorodos, parašykite mums el. paštu info[eta]nordstreet.com ir mes ją atsiųsime.

Kodėl turiu susieti „NordStreet“ su „Paysera“ sąskaita?

„NordStreet“ vartotojo paskyros susiejimas su „Paysera“ sąskaita leidžia paprastai patvirtinti investuotojo tapatybę. Be to, taip užtikrinama didesnė jūsų lėšų apsauga: nei „NordStreet“ platformos operatorius, nei „Paysera“ tiesiogiai nedisponuoja jūsų lėšomis.

Kaip susieti „NordStreet“ paskyrą su „Paysera“ sąskaita?

Užsiregistravę „NordStreet“ platformoje, spauskite viršutinėje meniu juostoje esančią nuorodą „Patvirtinti vartotoją“ ir būsite nukreipti į „Paysera“ aplinką, kur galėsite prisijungti prie esamos arba susikurti naują sąskaitą. Prisijungę atlikite prašomus identifikacijos veiksmus: patvirtinkite savo telefono numerį, asmens tapatybę. Išsamesnę informaciją apie vartotojo identifikaciją rasite čia (fiziniams asmenims) ir čia (juridiniams asmenims).

Kodėl vartotojo identifikacijos procese turiu suteikti „NordStreet“ teises gauti visą mano asmeninę informaciją?

Tai – teisinis reikalavimas jūsų kaip vartotojo identifikacijai. Įsipareigojame šių duomenų nenaudoti jokiais kitais tikslais.

Kaip susikurti „Paysera“ sąskaitą, jeigu jos dar neturiu?

Naujos sąskaitos sukūrimas „Paysera“ yra nemokamas. Identifikuojant vartotoją, atsidariusioje „Paysera“ aplinkoje įveskite savo el. pašto adresą, pasirinktą slaptažodį, patvirtinkite el. paštu gautą registracijos nuorodą ir susikursite sąskaitą. Platesnę informaciją apie naujos sąskaitos sukūrimą rasite paspaudę šią nuorodą.

Ko reikia, norint „Paysera“ sistemoje atlikti kliento identifikaciją?

Kliento identifikacijai reikalingas telefono numerio patvirtinimas, taip pat – dokumento patvirtinimas. Jam atlikti turite pateikti asmens dokumento nuotrauką bei, jei įmanoma, atlikti identifikaciją naudojantis kompiuterio arba išmaniojo telefono kamera.

Kiek laiko trunka „Paysera“ kliento identifikacija?

„Paysera“ kliento identifikacijai reikalingus dokumentus patikrina per 1 darbo dieną, tad tiek laiko gali užtrukti, kol jūsų sąskaita bus patvirtinta.

Ką daryti, jei nepavyksta atlikti „Paysera“ kliento identifikacijos?

Tokiu atveju mielai prašome kreiptis į „Paysera“ klientų aptarnavimo skyrių, kurio specialistai jums padės atlikti kliento identifikaciją. Jiems galite rašyti žinutę čia arba skambinti čia nurodytais telefono numeriais.

Ar susiejus savo „Paysera“ sąskaitą su vartotojo paskyra „NordStreet“ iš karto galiu pradėti investuoti?

Taip, viskas, ko reikia – „Paysera“ sąskaitoje turėti numatytą minimalią investavimo sumą, t.y. 100 Eur.

 

INVESTUOTOJAMS

Kaip pradėti investuoti?

Kas gali investuoti „NordStreet“ platformoje?

Sutelktinio finansavimo platformoje „NordStreet“ investuoti gali pilnamečiai fiziniai ir visi juridiniai asmenys. Svarbiausia prieš pradedant investuoti – Jūsų tapatybės patvirtinimas susiejant „NordStreet“ paskyrą su „Payera“ sąskaita.

Ar galima investuoti per įmonę?

Taip, jeigu „NordStreet“ vartotojo paskyrą susiejote su įmonės „Paysera“ sąskaita.

Kiek galiu investuoti?

Į vieną sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) projektą „NordStreet“ platformoje galite investuoti nuo 100 Eur. Maksimali investicijos suma bei finansuojamų projektų kiekis yra neribojama.

Kaip pasirinkti projektą, kur investuoti?

Prie kiekvieno sutelktinio finansavimo NT projekto pateikiama informacija apie jo vystytojus, kapitalo tipą, rizikos grupę, paskolos grąžinimo terminą, numatomą investicinę grąžą ir kt. Tad renkantis, kur investuoti, rekomenduojame atsižvelgti į visą projekto informaciją.

Kodėl verta investuoti per „NordStreet“?

Jeigu ieškote, kur investuoti (net jei galite skirti tik nedidelę sumą), „NordStreet“ platforma suteikia galimybę rinktis vieną perspektyviausių sričių – investavimą į nekilnojamą turtą. Pagrindinės priežastys rinktis investavimą per „NordStreet“:

 • Čia pateikiami tik kruopščiai patikrinti ir ekspertų įvertinti NT projektai.
 • Investuoti galite pradėti nuo 100 Eur.
 • Paskolų gavėjai projekto investicijas užtikrina turto įkeitimu, tad investavimo rizika – mažesnė nei įprastai.
 • Vidutinė investicijų grąža – net 11 procentų.

Ar „Paysera“ sąskaita ir „NordStreet“ paskyra (balansas) yra tas pats?

Jūsų pinigais sutelktinio finansavimo platforma „NordStreet“ nedisponuoja, visi jie yra asmeninėje jūsų „Paysera“ sąskaitoje. Tačiau paskyros susiejimas leidžia „NordStreet“ platformoje esančiame balanse matyti tą sumą, kokia ir yra jūsų „Paysera“ sąskaitoje. Tad taip, matomas balansas reiškia „Paysera“ sąskaitos pinigų likutį.

Investavimo procesas

Kaip vyksta investavimo procesas?

 1. Prieš pradėdami investuoti turite užsiregistruoti „NordStreet“ platformoje.
 2. Užsiregistravę ir prisijungę, privalote susieti savo „NordStreet“ paskyrą su „Paysera“ sąskaita ir taip patvirtinti savo tapatybę. Jeigu neturite „Paysera“ sąskaitos, ją galėsite susikurti susiejimo metu.
 3. „NordStreet“ platformoje išsirinkite sutelktinio investavimo į nekilnojamą turtą projektą, spauskite „Investuoti“, įrašykite norimą sumą ir patvirtinkite investiciją.
 4. Investicijoms „NordStreet“ platformoje bus naudojamos jūsų asmeninėje „Paysera“ sąskaitoje esančios lėšos: platforma rezervuos jūsų pasirinktą sumą „Paysera“ sąskaitoje.
 5. Kai bus surinkta visa projektui reikalinga suma ir gautos visos paskolos užtikrinimo lėšos, rezervuota suma bus nuskaityta nuo jūsų „Paysera“ sąskaitos. Nuo to momento bus pradėtos skaičiuoti palūkanos.

Prieš patvirtinant investiciją atsidariusiame lange matau mano pasirinktą sumą išskaidytą į dvi dalis – paskolą ir komisinius. Ar palūkanos bus skaičiuojamos nuo bendros, ar tik rodomos paskolos dalies?

Palūkanos skaičiuojasi nuo visos (t.y. 100 procentų) jūsų investuotos sumos.

Kokią riziką prisiima investuotojas?

„NordStreet“ platforma – tai tarpininkas tarp investuotojo ir projekto savininko; čia pateikiami kruopščiai atrinkti, kreditingiausi projektai, tačiau investuotojas pats prisiima galimas rizikas: visiško ar dalinio projektui finansuoti skirtų lėšų (kapitalo) praradimo rizika; tikėtino pelno nebuvimo bei finansinio likvidumo rizikos.

Kaip bebūtų, tai yra kraštutinumai. „NordStreet“, kaip kreditorių atstovas, daro viską, kad investicijos visada būtų grąžintos: esant reikalui gali būti inicijuojamas projekto savininko įkeisto turto perėmimas ar imtasi kitų priemonių, užtikrinančių investicijų grąžinimą.

Nuo kada pradedamos skaičiuoti palūkanos: nuo mano investicijos pasirinkimo momento ar patvirtinus visą projektą?

Palūkanos pradedamos skaičiuoti nuo iš anksčiau nustatytos Aukciono pabaigos datos, kuri yra iš anskto suderinama su paskolos gavėju. Jeigu projektas finansavimą surenka anskčiau, nei ta buvo numatyta – skaičiavimas vistiek prasideda nuo numatytos finansavimo rinkimo pabaigos dienos.

Informacija apie projektus

Kaip atrenkate projektus, į kuriuos galima investuoti?

Visus projektus nuodugniai vertina „NordStreet“ komanda ir mūsų patarėjai. Atsižvelgiame tiek į projekto savininko kredito istoriją ir reitingą, tiek į patį projektą, vertiname verslo planą, atsipirkimo galimybes ir kt.

Ką reiškia prie projektų nurodomas LTV (Loan-to-Value) rodiklis?

Prie kiekvieno sutelktinio finansavimo projekto pateikiamas LTV rodiklis rodo paskolos dydžio ir įkeičiamo turto vertės santykį. Kuo rodiklis mažesnis, tuo mažesnė yra ir investuotojo rizika, mat paskolos negrąžinimo atveju parduodamo turto vertė tada yra didesnė už pačią paskolą. Taip pat mažesnis LTV rodiklis reiškia mažesnę riziką, jog krizės atveju sumažėjus turto kainoms grįš ne visi investuoti pinigai.

Kur galiu sekti, kas vyksta su projektais, į kuriuos investavau?

Prisijungę prie sutelktinio finansavimo platformos „NordStreet“, savo Investuotojo profilyje, skiltyje „Mano investicijos“ visada matysite informacijos apie projektą santrauką. Pilna informacija pateikiama prie pačio projekto, o apie kiekvieną tos informacijos atnaujinimą ar papildymą jūs, kaip investuotojas, būsite informuotas el. paštu.

Kas nutinka, jeigu projektas, į kurį investavau, nesurenka reikiamos sumos?

Nesurinkęs visų reikiamų investicijų, projektas nėra finansuojamas. „NordStreet“ platforma nedisponuoja jūsų lėšomis, iki projekto patvirtinimo investuojama suma yra tiesiog rezervuojama „Paysera“ sąskaitoje. Projekto nepatvirtinus, rezervacija panaikinama ir pinigai lieka jūsų sąskaitoje.

Kas nutinka, jeigu paskola, į kurią investavau, nėra grąžinama?

Tokiu atveju „NordStreet“ inicijuoja paskolos išieškojimo procedūrą. Jeigu pinigai negrąžinami, parduodamas paskolos gavėjo įkeistas turtas ir investuotojams grąžinami pinigai.

Investicijų išmokėjimas

Kaip skaičiuojama investicijų grąža?

Prie kiekvieno „NordStreet“ sutelktinio finansavimo projekto nurodoma paskolos palūkanų norma yra metinė. Tad jeigu 12 mėnesių numatoma paskolos grąžos norma yra 12 proc., tai mėnesio palūkanų norma yra 1 procentas (12 / 12 = 1).
Pavyzdžiui, jei 1000 Eur investuojate į projektą, kuris turi 12 proc. metinę grąžą, tuomet kas mėnesį gausite po 10 Eur palūkanų (1000 Eur x (12/12/100) = 10).

Kaip vyksta paskolos įmokų grąžinimas investuotojams?

Paskolos gavėjui atlikus mokėjimą, lėšos yra išskirstomos visiems investuotojams proporcingai pagal investuota sumą.
Jeigu gautų lėšų nepakanka visam mokėjimui padengti, investicijų ir palūkanų dalis investuotojams priskiriama proporcingai pagal investicijos dydį. Pavyzdžiui, jei jūsų investicija sudaro 3 proc. bendros viso projekto sumos, jūs gausite 3% nuo paskolos gavėjo pervestos palūkanų sumos. Tokiu atveju, gavus pinigines lėšas iš pradelsusio mokėti įmokas paskolos gavėjo, pirmiausia yra nuskaičiuojami visiems investuotojams priklausantys delspinigiai, o tada toliau mokamos palūkanos.

Kada grąžinami mano investuoti pinigai ir sukauptos palūkanos?

Jeigu prie projekto esančiame paskolos grafike nenurodyta kitaip, palūkanos jums mokamos kiekvieną mėnesį, o pagrindinė investuota suma sugrįžta projektui pasibaigus (prie kiekvieno projekto nurodyta jo trukmė – 12, 24 mėn. ar kt.).

Ar investuojant „NordStreet“ platformoje uždirbti pinigai (t.y. gautos palūkanos) yra apmokestinami?

Taip, per platformą išmokėtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, tad jos apmokestinamos 15% gyventojų pajamų mokesčiu. Pasibaigus kalendoriniams metams, „NordStreet“ pateikia VMI FR0471 deklaraciją, kurioje nurodomos kiekvieno investuotojo gautos palūkanos. Ši suma atsispindi ir VMI pateikiamoje preliminarioje jūsų pajamų deklaracijoje, kurią rasite prisijungę prie Elektroninės Deklaravimo Sistemos (EDS) adresu vmi.lt.
Gautas pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti turite iki kitų metų gegužės 1 dienos.

Kaip galiu išsiimti pinigus iš „NordStreet“?

Prisijungę prie savo „NordStreet“ paskyros galite matyti, kiek pinigų turite „Paysera“ sąskaitoje. Ši sąskaita – atsiskaitomoji, tad veikia tokiu pačiu principu, kaip kituose bankuose turimos sąskaitos: iš jos galima atlikti pavedimus, galima atsiskaityti su turima „Paysera Visa“ kortele ar išgryninti sąskaitoje turimus pinigus.

INVESTICIJŲ GAVĖJAMS

Paskola NT projektui

Kas gali prašyti investicijų sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) platformoje „NordStreet“?

Investicijų prašyti, t.y. dėl jų kreiptis gali visi juridiniai asmenys. Rinkdamiesi projektus vertiname jų savininkų ir įmonių kreditingumą, projekto verslo planą; taip pat siekiame, jog LTV rodiklis (Loan-to-Value) būtų ne didesnis nei 75 procentai.

Kokius projektus galima finansuoti „NordStreet“ sutelktinio finansavimo platformoje?

„NordStreet“ sutelktinio finansavimo platformoje finansuojami perspektyvūs NT projektai, kurių paskolos terminas yra nuo 1 iki 36 mėnesių, o LTV (Loan-to-Value) rodiklis – ne didesnis nei 75 procentai.

Ar investicijų prašyti gali tik įmonė, ar ir NT projektą vystantis fizinis asmuo?

Šiuo metu dėl NT investicijų per sutelktinio finansavimo platformą „NordStreet“ gali kreiptis tik juridiniai asmenys, t.y. tik įmonės.

Per kiek laiko gali būti surinkta mano projektui reikalinga suma?

Projektui reikalingų investicijų suma gali būti surinkta per 2 savaites ar greičiau, priklausomai nuo projekto patrauklumo investuotojams.

Kas nutinka, jeigu surenkama ne visa projektui reikalinga suma?

Toks projektas nėra finansuojamas, jam skirtos lėšos lieka investuotojų sąskaitose.

Paskolos išmokėjimas ir mokesčiai

Per kiek laiko surinktos investicijos pasiekia mano sąskaitą?

Surinkus visas investicijas, jos į projekto savininko sąskaitą pervedamos tada, kai pateikiami paskolos užtikrinimo priemonių dokumentai (turto įkeitimo ar kt.).

Kokius mokesčius pasiima „NordStreet“?

Sutelktinio finansavimo platforma „NordStreet“ iš paskolų gavėjų ima 3% mokestį nuo finansuojamos paskolos sumos.

Ar pasikeitus aplinkybėms įmanoma pakeisti projekto terminą, gautų investicijų grąžinimo grafiką?

Investicijų grąžinimo laikas ir kitos paskolos sąlygos yra patvirtinamos abipuse sutartimi. Investicijos gali būti grąžinamos praėjus ne mažiau nei pusei paskolos laikotarpio; tuo tarpu už įmokų vėlavimą skaičiuojami delspinigiai. Kaip bebūtų, dėl individualių mokėjimo grafiko ar kitų sutarties sąlygų pakeitimų prašome kreiptis asmeniškai el. paštu info[eta]nordstreet.com

Ar turiu pateikti dokumentus apie surinktų investicijų panaudojimą?

Ne, investicijų panaudojimą įrodančių dokumentų pateikti neprašome.

Ką daryti, jeigu projektas buvo nesėkmingas ir negaliu grąžinti pasiskolintos sumos?

Jeigu dabar negalite grąžinti paskolos, tačiau norite bendradarbiauti ir rasti išeitį iš susidariusios situacijos – kreipkitės, aptarsime paskolos refinansavimo (praėjus pusei laikotarpio) ar paskolos atidėjimo mokant palūkanas galimybes. Priešingu atveju, „NordStreet“ teks inicijuoti įkeisto turto perėmimą, pardavimą – taip bus grąžinamos investuotojų lėšos.

Paskolos išieškojimas

Kas vyksta, jeigu paskolos gavėjas laiku negrąžina mano investicijos?

 1. Jeigu paskolos gavėjas įmoką sumokėti vėluoja ne ilgiau nei 40 dienų, paskolos grąžinimą administruoja „NordStreet“ (plačiau skaitykite klausimą 5.2.).
 2. Kai įmoką sumokėti vėluojama 40 ir daugiau dienų, „NordStreet“ perduoda paskolos gavėjo duomenis skolų išieškojimo įmonei. Ji pradeda vykdyti skolos išieškojimą ikiteismine tvarka. Skolų išieškojimas gali vykti dviem etapais – pirminiu ir antriniu, jų skirtumai plačiau aptariami šio klausimo 5.3.1. klausime.
 3. Jeigu paskolos gavėjas pradelsto mokėjimo nepadengė, vengė bendradarbiauti, kitaip slapstėsi ar nereagavo į skolų išieškojimo įmonių veiksmus, „NordStreet“ nedelsiant nutraukia su juo sutartį. Siekiama, kad sutartys su nemokiais paskolų gavėjais būtų nutraukiamos jau po 7 – 8 neapmokėtų įmokų. Tokiu atveju paskolos gavėjas informuojamas apie sutarties nutraukimą, detalią skolos apmokėjimo tvarką ir pagal vartojimo kredito įstatymo reikalavimus jam suteikiamas papildomas dviejų savaičių terminas padengti pradelstą mokėjimą. Jeigu to nepadaro, reikalingi dokumentai perduodami advokatui, kuris dėl skolos priteisimo kreipiasi į teismą.
 4. Po skolos priteisimo „NordStreet“ kreipiasi į antstolį. Šiam priėmus vykdyti teismo išduotą vykdomąjį dokumentą, pradedami priverstinio išieškojimo veiksmai. Investicijų grąžinimo laikas priklauso nuo faktinės skolininko finansinės padėties priverstinio išieškojimo metu, t.y. skolininko pajamų, jų pastovumo, pasyvumo bei turimo turto, į kurį galima nukreipti disponavimo teisės apribojimus, turėjimo. Atsižvelgiant į tai sudaromas pinigų išmokėjimo planas, pagal kurį susigrąžinate savo investicijas.

Paskolos grąžinimo administravimas, kai gavėjas vėluoja sumokėti įmoką (-as) iki 40 dienų

Tokiu atveju paskolos grąžinimą administruoja „NordStreet“.

Paskolos gavėjai visada gauna SMS žinutės priminimą apie artėjančią įmokos mokėjimo datą. Jeigu nurodytą dieną įmoka nėra sumokama, klientas sulaukia automatinio skambučio priminimo. Jo metu išsiaiškinamos vėlavimo priežastys, nurodoma tiksli neapmokėta suma. Taip pat skambučio metu paskolos gavėjui primenama, jog vėluojant sumokėti įmoką, pradedami skaičiuoti delspinigiai, o tokio kliento asmens duomenys yra patalpinami kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ sistemoje.

„NordStreet“ tikslas – informuoti paskolos gavėją apie galimas pasekmes ir paraginti kuo greičiau atlikti mokėjimą, tad vėluojančiam mokėti klientui yra siunčiamos priminimo SMS žinutės, el. laiškai, skambučiai. Nepavykus susitarti, t.y. paskolos gavėjui neapmokėjus įmokos, šis gauna įspėjimą dėl informacijos perdavimo skolų išieškojimo įmonei ir skolos patalpinimo „Creditinfo“ duomenų bazėje.

Perdavimas skolų išieškojimo įmonei

Paskolos gavėjui vėluojant atlikti įmoką 40 – 45 dienas, „NordStreet“ procesą dėl įsiskolinimo išieškojimo perduoda skolų išieškojimo įmonėms. Tuo pačiu metu, siekiant, kad klientas neprisiimtų daugiau finansinių įsipareigojimų, informacija apie skolą yra patalpinama „Creditinfo“ duomenų bazėje.

Sutelktinio finansavimo platforma „NordStreet“ bendradarbiauja su trimis skolų išieškojimo įmonėmis. Dvi jų dirba pirminiame, viena – antriniame skolos administravimo etape.

Pirminis ir antrinis ikiteisminio skolos išieškojimo etapai

Pirminis išieškojimas

Šis etapas paprastai trunka 3 ar daugiau mėnesių, skaičiuojant nuo skolininko perdavimo skolų išieškojimo įmonei momento. Jeigu skolos administravimo metu skolininkas yra mokus ir moka pagal su skolų išieškojimo įmone suderintą skolos apmokėjimo grafiką, skola neperduodama antriniam išieškojimui ir yra iki pabaigos administruojama tos pačios įmonės.

Antrinis išieškojimas

Antrinis išieškojimas vykdomas tada, kai pirminiame etape skolų išieškojimo įmonei nepavyksta susitarti dėl mokėjimų ir (ar) skolininkas neatsiskaito per 90 dienų laikotarpį. Antrinį išieškojimą visada vykdo specializuota skolų išieškojimo įmonė.

Klientui apmokėjus skolą, išieškojimo veiksmai yra nutraukiami ir klientas grąžinamas į ankstesnį mokėjimų grafiką.

Kaip sužinoti apie paskolos, į kurią investavau, išieškojimo eigą?

Pirminio ir antrinio skolos išieškojimo statusas ir visi veiksmai investuotojams yra atvaizduojami realiu metu. Galite matyti:

 • susitarimus dėl mokėjimo;
 • bandymus atnaujinti susitarimą;
 • atnaujinamus kontaktus;
 • atliekamus papildomus veiksmus.

Asmeninėje kiekvieno investuotojo paskyroje pateikiamas ne tik investicijų statusas, bet ir kiekvieno jų reikšmė. Informaciją apie tai bei skolos išieškojimo veiksmus, jų pradžią ar pabaigą, rasite ne tik savo „NordStreet“ paskyroje, tačiau taip pat gausite el. paštu.

Teisminis išieškojimas

Teisminis išieškojimas – tai kraštutinė priemonė, naudojama, jei ikiteisminio proceso metu skolininkas nebendradarbiauja, vengia laikytis įsipareigojimų ir prisiimti atsakomybę.

Teisminio išieškojimo trukmė

Šis išieškojimo procesas paprastai trunka iki 6 mėnesių. Išimtinais atvejais, pavyzdžiui, kai skolininkui nepavyksta įteikti procesinių teismo dokumentų arba kai jis reiškia prieštaravimus dėl pateikto ieškinio, teisminis išieškojimas gali trukti ir ilgesnį laiko tarpą.

Informacija apie skolos perdavimą į teismą, sutarties su skolininku nutraukimą ir kt., investuotojams visada pateikiama el. paštu. Po skolos priteisimo ir skolininko perdavimo antstoliui, ši informacija atvaizduojama ir asmeninėje investuotojo paskyroje – tokios paskolos žymimos raudonai.

Teisminio išieškojimo procesą organizuoja ir kaštus padengia „NordStreet“.

Pinigų saugumas

Kas atsitiktų su investuotojų pinigais, jeigu „Paysera“ bankrutuotų?

Kai pervedate pinigus į „Paysera“ sąskaitą, jums yra sukuriamas pavedimams naudojamas elektroninis pinigų ekvivalentas. Tai reiškia, kad jūsų pinigai yra laikomi atskiroje sąskaitoje viename iš Lietuvos bankų ir jie „Paysera“ nepriklauso. Ši sistema garantuoja, jog „Paysera“ bankroto atveju visi jūsų pinigai būtų iš karto grąžinami.

Kas atsitiktų, jeigu „NordStreet“ bankrutuotų?

„NordStreet“ sutelktinio finansavimo platforma yra reguliuojama Lietuvos Banko, tad su juo yra suderintas ir platformos veiklos tęstinumo planas. Jis užtikrina, jog investuotojai nenukentėtų net įmonės bankroto atveju. Plane identifikuojamos pagrindinės rizikos, veiksmų ir priemonių planas, kurio būtų imtasi nusprendus stabdyti „NordStreet“ veiklą.

Tokiu atveju numatomi pagrindiniai veiksmai:

 • Būtų sustabdomas naujų paskolų išdavimas.
 • Išduotų paskolų administravimas būtų perduodamas laikinajam administratoriui.
 • Laikinas administratorius konkurso būdų parduotų paskolų portfelį kitam operatoriui, kuris tęstų atsiskaitymų administravimą su investuotojais.

Kaip užtikrinate investuotų pinigų saugumą?

Investuotų pinigų saugumas užtikrinamas tokiomis paskolos užtikrinimo priemonėmis kaip nekilnojamo turto įkeitimas, asmeninis laidavimas ir kt. Šios priemonės nurodomos prie kiekvieno investicinio projekto atskirai ir gali skirtis.

Svarbu žinoti, jog „NordStreet“ platforma pinigais nedisponuoja: jie nukreipiami iš investuotojo „Paysera“ sąskaitos į projekto savininko sąskaitą ir atvirkščiai. Dėl šios priežasties, pinigai yra apsaugoti net ir atsiradus nenumatytoms platformos veikimo aplinkybėms.